Finaliści 2015 – Paulina Matuszelańska

paulina-matuszelanska

Paulina Matuszelańska – Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Łodzi, który ukończyła z wyróżnieniem w 2015 roku.

Projektantka ma za sobą pięć kolekcji: The smile of fulfilled painters, ŻAAL, homely, Origam, Pleats. Laureatka licznych nagród i wyróżnień konkursów modowych: Reprezentant Polski w Europejskim konkursie ACTE European Fashion Contest w 2013 we Włoszech, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2013, uczestniczka programu telewizyjnego PROJECT RUNWAY, II miejsce w Międzynarodowym konkursie Off Fashion w Kielcach w 2013, autorski pokaz na OFF OUT OF SCHEDULE FASHION WEEK POLAND w 2012, Złota Nitka 2011. Publikacje w magazynach modowych, Elle, InStyle.

Matuszelańska jest wrażliwym i świadomym twórcą, proces projektowania zawsze przebiega u niej wieloetapowo – od poszukiwania inspiracji, przez ich intensywne adaptowanie i swoistą, subiektywną transkrypcję, do wyboru surowców i zaplanowania sposobu odszycia wszystkich elementów. Jednym z ważniejszych aspektów każdej kolekcji jest barwa. Współgranie tonów, dobór nasycenia, interpretacja kontrastu świadczą o niezwykłej dojrzałości projektantki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s