Szkoły projektowania w Polsce – SAPU

Często zadajecie pytania, którą szkołę wybrać aby rozpocząć swoją własną drogę w projektowaniu.

Szkół i możliwości jest sporo.  Absolwenci kilku z nich to laureaci finałów Złotych NItek na przestrzeni ostatnich lat. Mamy nadzieję, że rozpoczynając cykl prezentujący szkoły projektowania ułatwimy Wam decyzję.

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU

SAPU_full_color

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU http://www.ksa.edu.pl (jest częścią Krakowskich Szkół Artystycznych) to jedna z najlepszych szkół uczących projektantów mody w Polsce, ma także międzynarodową renomę.

 

Dowodzą tego liczne sukcesy – tylko w 2015 roku absolwenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru otrzymali w 2015 kilkanaście międzynarodowych nagród, zdobywając uznanie nie tylko w Polsce (Złota Nitka, Srebrna Pętelka, nagroda Fashion Week Poland), ale również w Hongkongu (Eco Chic Design) czy Nowej Zelandii (World of Wearable Art). Kraków, dzięki działaniom SAPU i Cracow Fashion Week, stał się jednym z najważniejszych ośrodków kształcących projektantów mody w Polsce i zdobył w tej dziedzinie międzynarodową rozpoznawalność.

W 2015 roku SAPU obchodziła jubileusz 20-lecia istnienia, który uświetniły spotkania z osobowościami mody, m.in. z Łukaszem Jemiołem, Jerzym Antkowiakiem, Krzysztofem Łoszewski, Ewą Minge, Michałem Zaczyńskim, Dorotą Wróblewską i Tobiaszem Kujawą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s