Jury 2016: Gianni Fontana

Gianni Fontana

Gianni-Fontana

Profesjonalista nie tylko w zakresie maketingu i komunikacji, ale również mody i krawiectwa. Zajmuje się dziennikarstwem, a co najważniejsze jest dyrektorem Akademii Stylu w Mediolanie.

Biografia

Gianni Fontana urodził się w Milanie w 1964 roku, jest najstarszym synem wśród trójki rodzeństwa. Jego mama była krawcową, a tata nauczycielem. Od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie sztuką i kreatywnym myśleniem. Po zakończeniu studiów zaczął pracę w agencjach reklamowych.

Z biegiem lat poszerzał swoje horyzonty w obszarze marketingu, dodatkowo realizował pasje, które wiązały się z projektowanie, modą i sztuką. Artystyczna spuścizna, którą otrzymał od rodziców miała wpływ na jego całe życie zawodowe. Jego zamiłowanie do krawiectwa stało się jego hobby. Obecnie dzieli swój czas pomiędzy działaniami w ramach agencji, w szkole i doradztwie dla różnych firm i marek włoskich i zagranicznych. Jego misją jest to, aby móc korzystać z nowoczesnych strategii komunikacji w celu usprawnienia pracy rzemieślników.

Uważa, że moda jest fantastycznym tematem. Wszystkie jego pasje związane są ze sztuką, tradycją i kulturą, a jego oczy ciągle spoglądają na ręcznie wykonywane projekty tworzone w duchu awangardy i innowacji. Nawet, kiedy został mianowany na dyrektora Akademii Mody w Mediolanie chciał, aby szkoła była w stanie połączyć tradycję i kulturę made-in-Italy z podejściem dynamiki i innowacyjności.

Obecnie pełni funkcję Dyrektora Działu Badań i Rozwoju Akademii Stylu w Mediolanie, 

Głównym zadaniem MSA jest przekazywanie najlepszego włoskiego kunsztu i stylu w modzie, projektowaniu akcesoriów i krawiectwie. Sukces w dziedzinie mody jest możliwy tylko poprzez staranne planowanie i przygotowania. Akademia ma za zadanie odblokowanie kreatywności i świadomości tego, co już istnieje. Odniesienia kulturowe nie tylko inspirują i pobudzają kreatywność, ale są także niezbędne w celu inteligentnego projektowania. Studenci uczą się rygorystycznej włoskiej metodologii zarządzania ze wszystkimi różnymi elementami niezbędnymi do stworzenia wspaniałej kolekcji. Kreatywność studentów jest stymulowana i szlifowana, aby w ostateczności ich projekty mogły stać się częścią MSA Factory.

Gianni Fontana jest również współpracownikiem i felietonistą w czasopismach włoskich i zagranicznych. Jest często zapraszany na konferencje i wykłady na tematy z mody męskiej i marketingu mody.

fot. fashionweekonline.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s