JURY

Dorota Stępniak – Kurator i manager wydarzeń w sektorze przemysłów kreatywnych.

Pomysłodawca, manager i kurator Międzynarodowego Festiwalu Łódź Design (2007, 2008, 2009, 2010), kierownik operacyjny FashionPhilosophy Fashion Week Poland (2010 – 2014), project manager Międzynarodowego Festiwalu Fotografii – Fotofestiwal (2003 – 2010) oraz Łódź Biennale (2006).Kurator i manager konferencji Design Space – przestrzeń do rozmowy (2011).

Międzynarodowy ekspert w projekcie Made in CEE w Budapeszcie (2014). Autorka projektu O!to Design – spotkanie z polskim designem (2009-2010). Kuratorka wystaw (min. cykl wystaw “Obecność” 2012 oraz Contemporary Polish Design Exhibition dla Designer`s Open Festival w Lipsku, 2010); juror licznych konkursów, dziennikarka, autorka tekstów, moderator konferencji kreatywnych.

Wykładowca w VIAMODA Szkole Wyższej w Warszawie.

1073884_10201150001304948_1969985163_o

Ewa Kosz – związana z branżą mody bezpośrednio i pośrednio od ponad 6 lat. Tworzyła magazyny internetowe – Dilemmas i Ultra Żurnal. Komercyjnie pracowała jako copywriter i Fashion Specialist w agencji reklmaowej Grey, realizując tam projekty dla Domów Towarowych Wars Sawa Junior i dla galerii handlowej Złote Tarasy. Obecnie objęła stanowisko Creative & PR Manager w SHOWROOM.PL. Od lat pasjonuje się polską modą i realizuje tę pasję między innymi jako członek Rady Programowej FashionPhilosophy Fashion Week Poland czy Cracow Fashion Week.

Ewa Kosz

 

Hektor Świtalski i Robert Karger tworzą zawodowy duet projektancki Hector & Karger.
Hektor doskonalił umiejętności podczas studiów w londyńskim College of Fashion. Jego zimowa kolekcja na sezon 2009/2010 pokazywana była w ramach londyńskiego Fashion Week. Projekty jego autorstwa prezentowane były na łamach m.in. Elle, Glamour, Pani i KMag, a na codzień dostępne są w butikach w Londynie, Paryżu i Berlinie.

Robert Karger ukończył Poznańską Akademię Sztuk Pięknych. Współpracował m.in. z Rihanną podczas jej występu w Polsce, z teatrem Studio w Warszawie.

Zadebiutowali jako duet w 2010 roku podczas gali finałowej Art & Fashion Festival w Poznaniu kolekcją na sezon wiosna-lato 2011. Swoje projekty marka kieruje do dynamicznych, aktywnych kobiet, ceniących sobie spójny artystyczny design połączony z wygodą i najwyższą jakością wykonania.
W 2014 roku panowie zaprezentowali swoje projekty podczas pokazu specjalnego podczas Manufaktura Fashion Week.

hektor świtalski1

 

Michał Szulc

Projektant mody, laureat nagrody „odkrycie Elle”, nominacja do tytułu projektanta roku
w Elle Style Awards 2015.

Swoje kolekcje prezentował podczas Moda Lisboa oraz autorskich pokazów mody
w Warszawie.

Twórca pierwszych perfum sale perfume 01, sygnowanych nazwiskiem polskiego projektanta.

Jego charakterystyczny styl docenia prasa polska i zagraniczna. Ubrania z metką Michał Szulc publikowane są w sesjach zdjęciowych magazynów Elle, Viva!, Moda, Uroda życia, Zwierciadło, Instyle.

user_464140_3f11ab_huge

 

Andrzej Foder

Absolwent ASP im.Wł.Strzemińskiego w Łodzi oraz doktorant tejże uczelni.  Dyplom z projektowania ubioru i malarstwa.

Od 1990 roku pracuje jako projektant ubioru. Współpracował z czołowymi polskimi firmami odzieżowymi: Moda Polska, Aryton, Pabia.

Jako główny projektant pracował w Próchnik S.A. Wólczanka S.A. Modesta. Od 2008 roku do chwili obecnej pracuje jako główny projektant w PAWO.  Jego autorskimi projektami są linie koszul Wólczanki: LAMBERT, AWANGARD, LETTFIELD.  Z okazji dziesięciolecia magazynu Moda Męska w 2008 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich został uznany za jednego z czterech projektantów dekady 1998-2008, mających największy wpływ na kształtowanie ubioru polskich mężczyzn. Nominowany przez Krajową Izbę Mody do tytułu ,,Projektant Roku 2006″

Od września 2008 roku jest wykładowcą projektowania ubioru męskiego w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru.

W 2011 roku Fashion Magazine umieścił go na liście 50 osób mających największy wpływ na modę w Polsce.

W kwietniu 2012 roku na XX, jubileuszowej edycji Międzynarodowego Konkursu Złota Nitka otrzymał honorową Złotą Nitkę.

Członek Rady Programowej Designer Avenue Fashion Week Polska FashionPhilosophy
Juror w konkursach: Złota Nitka-2010, 2011, 2012, Fashion Designer Awards-2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016

1

 

Maria Wiatrowska – Abslowentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Laureatka Złotej Nitki z 2007 roku. Jury kreatorów jak i jury medialne przyznało jej wówczas I nagrodę za kolekcję „Holistic Fashion Project”. W 2009 roku zaprezentowała swoją kolekcję na sezon zimowy w ramach Fashion Philosophy – Fashion Week Poland. Jej kolekcje dwukrotnie prezentowane były na pokazach podczas Manufaktura Fashion Week (2008 i 2009r.). Projekty Marii pokazywane były między innymi na łamach „Twojego Stylu” i „Wysokich Obcasów”.

maria wiatrowska1

Ilona Majer i Rafał Michalak z MMC STUDIO DESIGN to duet absolwentów Katedry Ubioru łódzkiej ASP. Ilona i Rafał prezentowali kolekcje na wielu polskich i zagranicznych pokazach (Nowy Jork, Moskwa, Madryt).  Ubrania z metką MMC wykorzystywane są w sesjach najlepszych magazynów dla kobiet – PANI, Twój Styl, Zwierciadło, Instyle, Elle, Viva! Moda.

about

Daria Yankovska – organizator Lviv Fashion Week od 2008 roku, docent Lwowskiej Academii Sztuk Pieknych, redaktor moda314.com

daria yankovska1

Petro Nesterenko-Lanko

Projektant, organizator Lviv Fashion Week od 2008 roku.

Marcin Świderek

Dziennikarz i redaktor mody. Szef działu mody w magazynie Elle. Zaczynał w kwartalniku Viva! Moda gdzie przez trzy i pół roku pełnił funkcję redaktora mody a następnie redaktora prowadzącego. Następnie przez prawie dwa lata redaktor prowadzący magazynu Fashion, pózniej szef działu mody Glamour – stanowisko, które pełnił do września 2014 r. Później szef działu modu miesięcznika Harper’s Bazaar skąd w lutym przeszedł do magazynu Elle, gdzie również pełni funkcję szefa działu mody.

Członek rady programowej Fashion Week Poland oraz Warsaw Fashion Film Festiwal, wcześniej członek jury konkursów Fashion Designer Awards oraz Warsaw Fashion Street.

MarcinSwiderek_655

Kamila Maria Żyźniewska. Z wykształcenia – historyk filmu. Z zawodu – dziennikarka. Redaktor serwisu Kobieta w Grupie Wirtualna Polska. Współpracowała z portalami internetowymi Lamode.info i Stopklatka.pl, Pridemag.pl, magazynem „HIRO” oraz kwartalnikiem „Label Magazine”.

 

IMG_0474_3

Krzysztof Łoszewski

Kostiumograf, dziennikarz i specjalista w zakresie dress code’u. W latach 1986 – 2000 był projektantem i stylistą w belgijskiej firmie Olivier Strelli. Jednocześnie był współwłaścicielem i projektantem w firmie   „K. Kolberger”. Przez dwa lata: 2002-2004 był dyrektorem artystycznym Deni Cler. Przez wiele lat prowadził zajęcia z zasad dress code’u w Akademii Dyplomatycznej, Collegium Civitas, Hous of Diplomacy Akademia Spraw Międzynarodowych, w kancelariach prawniczych dla członków zarządów różnych banków oraz towarzystw ubezpieczeniowych.

Jest autorem bestselerowej książki Dress code. Tajemnice męskiej elegancji, Smart casual. Męski styl oraz Od spódnicy do spodni. Historia mody męskiej. Kolejna książka, tym razem napisana z myślą o kobietach – Moda lepsza niż seks ukaże się w maju podczas Targów Książki w Warszawie. fot. KAPiF

z14119200q

 

Reklamy